en-UStr-TR
Language
Search
× Search

YAGA Danışmanları


Bengü RIZZA (Danışman)


Bengü Rızza 2004 yılında Ankara, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, 2005-2007 yilları arasında Ankara Üniversitesi, Sosyal Çevre Bilimleri programında yüksek lisans yapmıştır. 2005-2006 yılları arasında EPS Mühendislik Danışmanlık'ta mühendis olarak ISO 17025 Sistemi Yönetiminde ve Endüstriyel Kaynaklı Hava Kalitesi Ölçümlerinin raporlandırımasında görev almıştır. Eylül 2006 - Aralık 2007 döneminde ise IRG.SAVE projesinde Çevre ve Doğal Kaynaklar Programında, Teknik ve Lojistik Destek Uzmanı olarak görev yapan Bengü Rızza; su, atık su, katı atık, özel koruma alanları yönetimi, ve çevresel etki değerlendirme konularında uluslararası uzmanlarla yerel kapasiteyi geliştirmeye yönelik çalışmalarda aktif görev almıştır. Ağustos 2008 tarihinde UKAS akreditasyonlu APM Grup tarafından proje yönetimi eğitimi almış olup, eğitim sonunda kayıtlı PRINCE2 uygulayıcısı olma ünvanını kazanmıştır. Bengü Rızza, Aralik 2007'den beri Kıbrıs Türk Yatıriım Geliştirme Ajansı'nda danışman olarak görev yapmaktadır.

 

Gamze KANIDİNÇ (Danışman)

 

Gamze Kanıdinç, İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme eğitimini aldıktan hemen sonra Londra, City Üniversitesi’nde Uluslararası İşletme Ekonomisi dalında yüksek lisansını başarıyla tamamlamıştır. 2006 yılında eğitimini tamamlayan Kanıdinç, finansal yatırım şirketi olan United Strategy Securities Ltd.’de Aralık 2006- Aralık 2009 yılları arasında Yatırım Danışmanı olarak çalışmış ve uluslararası piyasalarda hisse, döviz ve çeşitli finansal enstrümanlarla işlem yapma konusunda deneyim edinmiştir. Gamze Kanıdinç Ağustos 2010’dan beri Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı’nda (YAGA) danışman olarak görev yapmaktadır.

 

 

Aslı Özgen EREN (Danışman)


 

2003 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden Onur Derecesi alarak mezun oldu. ESC Rouen İşletme Fakültesi ve Lefke Avrupa Universitesi’nin ortaklaşa yürüttüğü Avrupa Yönetimi Master Programı’nı organizasyon kültürü ve etkin yönetim konularındaki tezi ile birlikte 2007 yılında tamamladı. 1999-2004 yılları arasında AIESEC Doğu Akdeniz şubesinde 3 yıl üye, 2 yıl da yönetim kurulu üyesi olarak görev alarak, AIESEC organizasyonu sayesinde üniversite yıllarında iş hayatına adımını attı. Çeşitli pazarlama faaliyetlerinin yanı sıra planlama, proje tasarım ve yönetim süreçlerinde yer alarak eğitmenlik ve takım liderliği de yaptı. Halen danışmanlık ve eğitmenlik alanında destek sağlamaktadır. Ekim 2003-Şubat 2004 tarihleri arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde Bölüm Asistanı olarak çalıştı. 2004-2009 yılları arasında yönetici asistanı olarak çalıştığı Kaner Şirketler Grubu’nda yurtdışı ve yurtiçi lojistik işlemleri, araştırma ve raporlama gibi çeşitli faaliyetlerini yürütmüştür. 2009-2014 yılları arasında The Management Centre’ daki Kurumsal ve Profesyonel Gelişim Programı Bölümü’nde 4 yıl Program Koordinatörü, 1 yıl da Program Müdürü olarak çalıştı. Kurumsal pazarlama, yönetim danışmanlığı hizmetleri, yerli ve yabancı fon kaynaklı kurumlar tarafından finanse edilen hibe programları için proje yazımı ve yürütmesi, fizibilite raporlarının hazırlanması, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistem kurulumu, yönetim danışmanlığı, eğitim programı tasarımı alanlarında görev almış ve mesleki ve kişisel eğitmenlik yapmıştır. Bununla birlikte, aralarında TMI-PDR Grup’ un Eğitimci Yetiştirme Sertifikasyon Programı da dahil olmak üzere çeşitli stratejik planlama, pazarlama ve eğitmenlik alanlarında yurtiçi ve yurtdışı birçok eğitim ve seminere katılım göstermiştir. Eylül 2013’te, Atatürk Öğretmen Akademisi’ndeki Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. KKTC İnsan Kaynakları Yönetimi Derneği’nin kurucu üyelerindendir. Şubat 2015 tarihinden itibaren Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı’nda danışman olarak görev yapmaktadır.

 

Kerem ESENÇAY (Danışman)


2009 senesinde University of Hull, İngiltere de işletme bölümünden mezun oldu. Mezun olduğu aynı yıl Swansea Universitesi’nde İşletme Yönetimi Bölümü’ndeki yüksek lisans programına katıldı. 2010 yılında Swansea Metropolitan Üniversitesi’ne geçiş yaparak yüksek lisans programına devam etti ve bitirme tezini ‘Hizmet pazarlamasının günümüz iş hayatındaki önemi’ hakkında hazırlayıp eğitimini 2011 senesinin sonunda başarıyla tamamladı. Çangar Motors’da satış temsilciliğinin yanı sıra ithalat işlemlerinin yürütülmesinde aktif rol almıştır. Kerem Esençay, Şubat 2015’den beri Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı’nda (YAGA) danışman olarak görev yapmaktadır.

 

 

 

 

 

 Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı 

Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2019 Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı
Back To Top