Search
en-UStr-TR

Kuzey Kıbrıs
  Geleceğe Yatırım

Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı;
Akdeniz’deki stratejik konumu, doğal güzelliği, iklimi ve güvenli yaşam ortamı ile birçok yatırım alanı sağlayan Kuzey Kıbrıs’ta sizlere destek sunar.


BİZ KİMİZ?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hükümeti tarafından kurulan Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA), Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapmak isteyen yerli ve yabancı yatırımcıların işlemlerini tek elden tamamlayacakları bir merkez olmak hedefindedir.

devamını oku
   Raporlar                                

       2022 Hibe Başvuru
          2022 Girişimcilik Başvuru 
          Proje Başvuru Formu

YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu, KKTC Haberleşme Teknolojileri Zirvesi’ne katıldı.

Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) 0 392

YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu; KKTC Cumhurbaşkanlığı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri Haberleşme Kurulu himayelerinde Kıbrıs Girişimcilik ve Teknoloji Yatırım Derneği ve Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi organizatörlüğünde düzenlenen KKTC Haberleşme Teknolojileri Zirvesi’ne katıldı.

Yenilikçi Girişimcilik projesinin son Yönlendirme Komitesi Toplantısı, proje ortaklarının katılımıyla AB tarafından finanse edilen YAGA- Yatırım Bilgi Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) 0 334

AB Yenilikçi Girişimcilik Projesi’nin son Yönlendirme Komitesi Toplantısı, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen AB Yenilikçi Girişimcilik projesi kapsamında geliştirilen YAGA-Yatırım Bilgi Merkezi’nde proje ortaklarının katılımıyla 16 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştirildi.

YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu, 19-21 Ekim tarihlerinde Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi-Kuzey Kıbrıs Yerleşkesi’nde düzenlenen 6. Uluslararası KAYES Kongresi’ne katıldı.

Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) 0 966

YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu; Avrasya Sosyo-Ekonomik Araştırmalar Derneği (ASEAD) tarafından Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Yerleşkesi iş birliğinde “Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Doğu Akdeniz Vizyonu: Ekonomik ve Siyasi Yansımalar” ana teması ile düzenlenen VI. Uluslararası Kahramanmaraş Yönetim, Ekonomi ve Siyaset (KAYES) Kongresi’nin özel oturumuna katıldı.

2022 YILI MALİ DESTEK PROGRAMI SONUÇLARI AÇIKLANDI.

15.000.000 TL KAYNAK İLE 30 PROJE DESTEKLENECEK.

Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) 0 1614

Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi finansmanı, Çukurova Kalkınma Ajansı teknik desteği ve Başbakanlık Yatırım Geliştirme Ajansı-YAGA koordinasyonunda yürütülmekte olan, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı “2022 Yılı Tarım ve Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı”, Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı “2022 Turizm Potansiyelinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” ile Ekonomi ve Enerji Bakanlığı “2022Rekabet Gücünün Artırılması Mali Destek Programı” değerlendirme sonuçları açıklandı.
Toplamda 30 projenin yer aldığı asil liste için toplam 15 milyon TL’lik kaynak tahsis edilmiştir.


2022 Hibe programı 2 aşamalı gerçekleştirilmiş olup, 2. aşamaya ön başvuruyu geçen toplamda 99 projenin başvurusu alınmış ve başvurulardan 30 proje asil listeye girerek destek almaya hak kazanmıştır.


2022 Mali Destek programları kapsamında hibe almaya hak kazananların ASİL ve YEDEK Listesine https://tchibe.kei.gov.tr/ web adresinden erişim sağlanabilmektedir.

Asil listesinde yer alan proje sahipleri sözleşmelerini imzalamak üzere çağrılacaklardır. Yedek listesinde yer alan proje sahipleri ise “yedek sıra numarası” dikkate alınmak suretiyle vazgeçen veya yerinde proje izlemelerinde uygun bulunmayan projeler olması durumunda aranacaklardır. 

245678910Last

 

Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA)
Tabak Derviş Efendi Sokak , No.5, Köşklüçiftlik - LEFKOŞA
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
(0392) 22 82 317 - 22 89 378
info@yaga.gov.ct.tr

Hit Counter
Back To Top