Search

 

Bengü RIZZA (Yatırım Danışmanı)

 

Bengü Rızza 2004 yılında Ankara, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Çevre Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, 2005-2007 yılları arasında Ankara Üniversitesi, Sosyal Çevre Bilimleri programında yüksek lisans yapmıştır. 2005-2006 yılları arasında EPS Mühendislik Danışmanlık'ta mühendis olarak ISO 17025 Sistemi Yönetiminde ve Endüstriyel Kaynaklı Hava Kalitesi Ölçümlerinin raporlandırımasında görev almıştır. Eylül 2006 - Aralık 2007 döneminde ise IRG. SAVE projesinde Çevre ve Doğal Kaynaklar Programında, Teknik ve Lojistik Destek Uzmanı olarak görev yapan Bengü Rızza; su, atık su, katı atık, özel koruma alanları yönetimi ve çevresel etki değerlendirme konularında uluslararası uzmanlarla yerel kapasiteyi geliştirmeye yönelik çalışmalarda aktif görev almıştır. Ağustos 2008 tarihinde UKAS akreditasyonlu APM Grup tarafından proje yönetimi eğitimi almış olup, eğitim sonunda kayıtlı PRINCE2 uygulayıcısı olma ünvanını kazanmıştır. Bengü Rızza, Aralik 2007'den beri Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı'nda yatırım danışmanı olarak yatırımcı projelerinin geliştirilmesi, yürütülmesi ve raporlanların hazırlanması gibi alanlarda görev yapmaktadır.

 

Gamze KANIDİNÇ (Yatırım Danışmanı)

 

Gamze Kanıdinç, 2000 yılında Türk Maarif Koleji’nden mezun olduktan sonra 2005 yılında İstanbul Yeditepe Üniversitesi’nde İşletme Fakültesi’nde eğitimini tamamlamıştır. Lisans eğitiminin ardından 2006 yılında City University London’da Uluslararası İşletme Ekonomisi dalında yüksek lisansını Onur derecesi ile tamamlayarak ülkesine döndükten sonra finansal bir yatırım şirketi olan United Strategy Securities Ltd.’de Aralık 2006- Aralık 2009 yılları arasında Yatırım Danışmanı olarak çalışmış ve uluslararası piyasalarda hisse, döviz ve çeşitli finansal enstrümanlarla işlem yapma konusunda deneyim edinmiştir. Gamze Kanıdinç, Ağustos 2010’dan beri Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı’nda (YAGA) yatırım danışmanı olarak yatırımcı projelerinin geliştirilmesi, yürütülmesi, İş Yapabilirlik Raporu dahil çeşitli raporların hazırlanması, iş ortamının iyileştirilmesi gibi alanlarda çalışmanın yanısıra KOBİGEM bacağında Avrupa birliği ve Türkiye Cumhuriyet ile yürütülen finansal projelerin geliştirilmesi, yürütülmesi gibi alanlarda görevini sürdürmektedir.

 

Aslı Özgen EREN (Yatırım Danışmanı)

 

2003 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden Onur Derecesi alarak mezun oldu. ESC Rouen İşletme Fakültesi ve Lefke Avrupa Universitesi’nin ortaklaşa yürüttüğü Avrupa Yönetimi Master Programı’nı organizasyon kültürü ve etkin yönetim konularındaki tezi ile birlikte 2007 yılında tamamladı. 1999-2004 yılları arasında AIESEC Doğu Akdeniz şubesinde 3 yıl üye, 2 yıl da yönetim kurulu üyesi olarak görev alarak, AIESEC organizasyonu sayesinde üniversite yıllarında iş hayatına adımını attı. Çeşitli pazarlama faaliyetlerinin yanı sıra planlama, proje tasarım ve yönetim süreçlerinde yer alarak eğitmenlik ve takım liderliği de yaptı. Halen danışmanlık ve eğitmenlik alanında destek sağlamaktadır. Ekim 2003-Şubat 2004 tarihleri arasında Doğu Akdeniz Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde Bölüm Asistanı olarak çalıştı. 2004-2009 yılları arasında yönetici asistanı olarak çalıştığı Kaner Şirketler Grubu’nda yurtdışı ve yurtiçi lojistik işlemleri, araştırma ve raporlama gibi çeşitli faaliyetlerini yürütmüştür. 2009-2014 yılları arasında The Management Centre’ daki Kurumsal ve Profesyonel Gelişim Programı Bölümü’nde 4 yıl Program Koordinatörü, 1 yıl da Program Müdürü olarak çalıştı. Kurumsal pazarlama, yönetim danışmanlığı hizmetleri, yerli ve yabancı fon kaynaklı kurumlar tarafından finanse edilen hibe programları için proje yazımı ve yürütmesi, fizibilite raporlarının hazırlanması, ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistem kurulumu, yönetim danışmanlığı, eğitim programı tasarımı alanlarında görev almış ve mesleki ve kişisel eğitmenlik yapmıştır. Bununla birlikte, aralarında TMI-PDR Grup’ un Eğitimci Yetiştirme Sertifikasyon Programı da dahil olmak üzere çeşitli stratejik planlama, pazarlama ve eğitmenlik alanlarında yurtiçi ve yurtdışı birçok eğitim ve seminere katılım göstermiştir. Eylül 2013’te, Atatürk Öğretmen Akademisi’ndeki Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlamıştır. KKTC İnsan Kaynakları Yönetimi Derneği’nin kurucu üyelerindendir. Şubat 2015 tarihinden itibaren Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı’nda yatırım danışmanı  ve KOBIGEM bacağında Türkiye Cumhuriyeti Hibe programlarında yürütücü/izlemeci olarak görev yapmaktadır.

 

Kerem ESENÇAY (Yatırım Danışmanı)

 

2009 senesinde University of Hull, İngiltere de işletme bölümünden mezun oldu. Mezun olduğu aynı yıl Swansea Universitesi’nde İşletme Yönetimi Bölümü’ndeki yüksek lisans programına katıldı. 2010 yılında Swansea Metropolitan Üniversitesi’ne geçiş yaparak yüksek lisans programına devam etti ve bitirme tezini ‘Hizmet pazarlamasının günümüz iş hayatındaki önemi’ hakkında hazırlayıp eğitimini 2011 senesinin sonunda başarıyla tamamladı. Çangar Motors’da satış temsilciliğinin yanı sıra ithalat işlemlerinin yürütülmesinde aktif rol almıştır. Kerem Esençay, Şubat 2015’den beri Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı’nda (YAGA) danışman, IT işleri sorumlusu ve KOBIGEM bacağında Türkiye Cumhuriyeti Hibe programlarında yürütücü/izlemeci olarak görev yapmaktadır.

 

Barış Erkmen (Yatırım Danışmanı)

 

1982 Lefkoşa doğumlu olan Barış Erkmen, 1999 yılında Türk Maarif Koleji’nden mezun olduktan sonra Louisiana State University’de burslu olarak Finans eğitimi aldı. 2003 senesinde Finans eğitimini Amerika’da tamamladıktan sonra Londra’da CMC Markets ve Bank of New York Mellon şirketlerinde piyasa, kredi, varlık likidite riski alanlarında yöneticilik yapmış, ICAAP (Internal Capital Adequacy Allocation Process) sorumlu yöneticisi olarak hizmet vermiştir. Birçok farklı projede çalışıp ve yönettikten sonra 2014 yılında ülkeye geri dönmüş, 2016-2018 yılları arasında KOBİGEM’e teknik destek sunan AB finansmanlı TAPS projesinde kıdemli yerel uzman olarak çalışmiştır. TAPS projesi süresince sivil toplum ve kamuda proje döngüsü dahil olmak üzere farklı konularda eğitmenlik yapmıştır. 2018 yılında uzman olarak kamuda Maliye Bakanlığı bünyesinde çalışmaya başlayan Erkmen, 2019 yılından bu yana Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansın’da Avrupa birliği ve Türkiye Cumhuriyet ile yürütülen projelerin geliştirilmesi, yürütülmesi, izlenmesi ve finansal tablo yönetimi gibi alanlarda çalışmakta ve yatırım danışmanı olarak görevini sürdürmektedir.

 

Gülşah ÇERÇİ (Proje bazlı Sözleşmeli Uzman)

 

Gülşah Çerçi, 2014 yılında KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve İşletmeciliği bölümünden mezun olduktan sonra, 2015 yılında giriş yaptığı KKTC Doğu Akdeniz Üniversitesi Işletme Yönetimi alanında yüksek lisans programını tamamlama aşamasındadır. 2015-2018 yılları arasında KKTC’nin yerel bankalarından Türk Bankasın’da Yönetici Adayı olarak göreve başlayıp, Kurumsal ve Bireysel müşteri portföy yöneticisi olarak görev almıştır. Proje döngüsü yönetimi eğitimi, Girişimcilik, Pazarlama, Muhasebe ve benzeri eğitim sertifikalarına sahip olan Çerçi, Mayıs 2018’den bu yana YAGA-KOBIGEM’de Faiz Programları koordinatörü ve Türkiye Cumhuriyeti Hibe programlarında yürütücü/izlemeci uzman olarak görev almaktadır.

 

Dizem BATU (Proje bazlı Sözleşmeli Uzman)

 

Dizem Batu, 2009 yılında Yakın Doğu Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olmuştur. Üniveriste Eğitimi sırasında ve sonrasında Eğitimde İletişim Uygulamaları, Marka Yönetimi, Beden Dili ve İletişim, Sunum Teknikleri, Uluslararası Pazarlama, Proje Döngüsü Yönetimi, Finansal Yönetim stok takibi ve maliyet muhasebesi vb. konularda eğitim ve sertifikalara sahiptir. Üniveriste Eğitimi öncesinde yarı zamanlı olarak KKTC’deki çeşitli özel Radyo-Tv Kurumlarında program yapımcılığı ve sunuculuğu yapmış ve A sınıfı özel bir turizm acentesinde Halkla Ilişkiler uzmanı olarak çalışmıştır. Üniversite mezuniyetinin ardından Yakın Doğu Hastanesi’nde tam zamanlı olarak Kurumsal Ilişkiler Koordinatörlüğü yapmış ve daha sonra Kurumun satınalma biriminde görev almıştır. Yakın Doğu Hastanesi ve Üniversitesi’nin bazı bölümlerinin (eczacılık, hayvan hastanesi, tıp fakültesi, diş hekimliği fakültesi vb.) teklif alımı, ihale ve satınalma süreçlerini yürütmüştür. 2016-2018 yılları arasında KKTC İçişleri Bakanlığı Muhaceret Dairesi’nde bir proje kapsamında görev yaptı. 2018 yılından itibaren YAGA-KOBİGEM’de Hibe Programları Tanıtım ve Organizasyon Sorumlusu ve Türkiye Cumhuriyeti Hibe programlarında yürütücü/izlemeci uzman olarak görev yapmaktadır. Batu, ayrıca Anadolu Üniversitesi’nde İşletme Fakültesi’nde eğitimine devam etmektedir.

Back To Top