en-UStr-TR
Language
Search
× Search

 Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı 

.


YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu, Türkiye'deki eş kuruluşu olan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut ile görüştü.

YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu, Türkiye'deki eş kuruluşu olan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut ile görüştü.

"Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi'nin tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz"

YAGA’dan verilen bilgiye göre, YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut ile görüşmesinde, YAGA’nın yeni yapısını anlattı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin tecrübelerinden faydalanmak istediklerini kaydetti. 

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin uluslararası alanda 13 ofis ile dünyada hizmet vermesinin önemine dikkat çeken Sertoğlu, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin KKTC bürosunun açılarak, proje değerlendirme uzmanlarının yetiştirilmesi konularında talepte bulunduklarını söyledi. 

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve Dünya Yatırım Ajansları Birliği (WAIPA) Başkanı Arda Ermut'u KKTC’ye davet eden Sertoğlu, Ermut ile, 2006 yılında Başbakanlık, 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı’na bağlanan kurumun tüm deneyimlerini ve uzman personelini paylaşma konularını görüştüklerini kaydetti. 

İTÜ ÇEKİRDEK MERKEZİ İLE GÖRÜŞME

YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu ayrıca, Türkiye'deki “Kuluçka Merkezleri” ve “Teknoparkların” en iyi örneklerinden biri olan İTÜ Çekirdek Merkezi ile de görüştüklerini belirtti.

Ebru Kaptan Sertoğlu, KKTC ekonomisinde bilişim konusunda yatırım ortamının geliştirilmesi amacıyla Türkiye’de bulunan programlara dahil olunması, “Yatırım Meleklerine” erişim ve yeni bir “Girişim Evi” oluşturulması konularında, İTÜ Çekirdek Merkezi ile iş birliği protokolleri üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Previous Article YAGA, Kalkınma Bankası ve KTSO heyetleri Ankara-Kayseri temaslarını tamamladı.
Next Article KKTC Başbakanlık YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu ve Kıbrıs İşinsanları Yatırımcılar ve Ekonomi Derneği (KİYED) As Başkanı Evren Erk ile İzmir'de "KKTC Yatırım Fırsatları" hakkında bilgi verdi.
Print
86

.


«Mart 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728123
45678
74972

Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu, KKTC’deki Temel Yatırım Alanları ve Öne Çıkan Yatırım Fırsatları hakkında bilgi verdi.

TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut, DAPD Başkanı Daryal Batıbay, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, TC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’ nin açılış konuşmaları ile başlayan konferansta, üç farklı konu ve konuşmacılar eşliğinde KKTC ve TC ‘deki iş ve yatırım ortamına ilişkin konular tartışıldı.TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut, DAPD Başkanı Daryal Batıbay, KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, TC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’ nin açılış konuşmaları ile başlayan konferansta, üç farklı konu ve konuşmacılar eşliğinde KKTC ve TC ‘deki iş ve yatırım ortamına ilişkin konular tartışıldı.

Devamı
910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2019 Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı
Back To Top