Search
× Search
en-UStr-TR
Language

 Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı 

.


YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu, Türkiye'deki eş kuruluşu olan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut ile görüştü.

YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu, Türkiye'deki eş kuruluşu olan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut ile görüştü.

"Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi'nin tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz"

 YAGA’dan verilen bilgiye göre, YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut ile görüşmesinde, YAGA’nın yeni yapısını anlattı ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin tecrübelerinden faydalanmak istediklerini kaydetti. 

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin uluslararası alanda 13 ofis ile dünyada hizmet vermesinin önemine dikkat çeken Sertoğlu, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin KKTC bürosunun açılarak, proje değerlendirme uzmanlarının yetiştirilmesi konularında talepte bulunduklarını söyledi. 

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ve Dünya Yatırım Ajansları Birliği (WAIPA) Başkanı Arda Ermut'u KKTC’ye davet eden Sertoğlu, Ermut ile, 2006 yılında Başbakanlık, 2018 yılında Cumhurbaşkanlığı’na bağlanan kurumun tüm deneyimlerini ve uzman personelini paylaşma konularını görüştüklerini kaydetti. 
İTÜ ÇEKİRDEK MERKEZİ İLE GÖRÜŞME


YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu ayrıca, Türkiye'deki “Kuluçka Merkezleri” ve “Teknoparkların” en iyi örneklerinden biri olan İTÜ Çekirdek Merkezi ile de görüştüklerini belirtti.

Ebru Kaptan Sertoğlu, KKTC ekonomisinde bilişim konusunda yatırım ortamının geliştirilmesi amacıyla Türkiye’de bulunan programlara dahil olunması, “Yatırım Meleklerine” erişim ve yeni bir “Girişim Evi” oluşturulması konularında, İTÜ Çekirdek Merkezi ile iş birliği protokolleri üzerinde çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade etti.


Previous Article YAGA, Kalkınma Bankası ve KTSO heyetleri Ankara-Kayseri temaslarını tamamladı.
Next Article KKTC Başbakanlık YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu ve Kıbrıs İşinsanları Yatırımcılar ve Ekonomi Derneği (KİYED) As Başkanı Evren Erk ile İzmir'de "KKTC Yatırım Fırsatları" hakkında bilgi verdi.
Print
20

Name:
Email:
Subject:
Message:
x

.


«Ocak 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
31123456
7
66671

YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu, Türkiye'deki eş kuruluşu olan Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut ile görüştü.


 

TC Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi ile ilişkilerin geliştirilmesi ve yatırım ortamının iyileştirilmesi amacıyla gerçekleştirilen görüşme 2 Ocak 2019 tarihinde, İstanbul’daki Ofis’te yapıldı.

Devamı
8910111213
14151617
67537

KKTC Başbakanlık YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu ve Kıbrıs İşinsanları Yatırımcılar ve Ekonomi Derneği (KİYED) As Başkanı Evren Erk ile İzmir'de "KKTC Yatırım Fırsatları" hakkında bilgi verdi.

 

Proje kapsamında düzenlenen panele, Türkiye'nin dört bir yanından katılan girişimci kadınların yanı sıra, TOBB Kadın Girişimciler İzmir İcra Kurulu Başkanı Aysel Öztezel, İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bedriye Tunçsiper, TOBB Sektörel ve Girişimcilik Dairesi Başkanı Ozan Acar, Film yapımcısı ve Türsak Başkanı Elif Dağdeviren, KKTC Başbakanlık Yatırım Geliştirme Ajansı Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu, Kıbrıs İşinsanları Yatırım ve Ekonomi Derneği (KİYED) As Başkanı Evren Erk, Habitat Derneği Başkanı Sezai Hazır, Coca-Cola Sürdürülebilirlik ve Kurumsal Sorumluluk Müdürü Tülin Kara Özger konuşmacı olarak yer aldı.

Devamı
181920
21222324252627
28293031123
45678910

Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2019 Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı
Back To Top