en-UStr-TR
Language
Search
× Search

 Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı 

.


YAGA, İstanbul'da düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası'nda KKTC'yi temsil etti

YAGA, İstanbul'da düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası'nda KKTC'yi temsil etti

Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) 3-4 Mayıs tarihlerinde T.C. Ticaret Bakanlığı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin davetlisi olarak İstanbul’da yedincisi düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası’nda ülkemizi temsil etti.

2012 yılından itibaren T.C. Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası; T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, T.C. Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, Estonya Eski Devlet Başkanı ToomasHendrikIlves, Türkiye ihracatçılar Meclisi başkanı ve üyeleri, TC Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı, TC Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı katılımları ile Shazam Kurucu Ortağı başta olmak üzere uluslararası başarılı girişimcilerin katılımıyla gerçekleşti.

Konuşmalarda inovasyon ve bilişim alanındaki ekonomik katma değere vurgu yapılırken, etkinlik uluslararası başarı hikâyelerinin paylaşıldığı, küresel şirketlerin üst düzey yöneticilerinden inovasyonun fikir liderlerine, akademisyenlerden öğrencilere, Türkiye'nin önde gelen uluslararası şirketlerinin yöneticilerinden kamunun en üst düzey temsilcilerine kadar inovasyona dokunan tüm paydaşları bir araya getirdi. 54 panelist ile 26 başarılı girişimcinin tecrübelerini paylaştığı ve birçok firmanın stand açtığı etkinlikte kamu kurum ve kuruluşları ile uluslararası firma yöneticilerinin yanında Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) da katılım gösterdi. Türkiye Ticaret Bakanlığı tarafından davet edilen Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) standının da bulunduğu 75 binden fazla katılımcının ziyaret ettiği organizasyonda Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) standı yoğun ilgi gördü. Stand da özellikle bilişim ve inovasyonalalnında KKTC‘de şube açmak isteyenler ile kurulacak teknoparklar konusunda bilgi almak isteyen yatırımcıların yoğun ilgisiyle karşılaşıldı.

Ayrıca YAGA tarafından standlar ziyaret edilerek yeni girişimciler ile temaslar gerçekleştirildi. Tüm bilişim ve inovasyon alanında paydaşların bir arada olduğu etkinlikte ülkemizde 21 Haziran 2019 tarihinde, yapılması planlanan inovasyon ve bilişim temalı III. KOBİ Zirvesi ile ilgili temaslarda bulunuldu. Zirve öncesi tüm paydaşlarla KKTC’de yapılabilecek bilişim alanındaki işbirliklerine yönelik projeler geliştirildi.

YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu ve heyeti iki gün boyunca gerçekleşen etkinlik kapsamında inovasyonun ve bilişimin çok yönlü ele alındığı konferans ve panellere de katılım gerçekleştirerek adaya döndü.

Previous Article KKTC- Almanya arasında yapılabilecek yatırımlar, sektörler ve ticari işbirliği fırsatları konuşuldu
Next Article III. KKTC Kobi Zirvesi, 21 Haziran 2019 tarihinde "İnovasyon ve Bilişim" temasıyla düzenleniyor.
Print
288

.


«Temmuz 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Terms Of UsePrivacy StatementCopyright 2019 Kıbrıs Türk Yatırım Geliştirme Ajansı
Back To Top